Hírek

Kollek Bálint, Pólai Botond és Fodor Nicholas is az Akadémián folytatja

Szerdától új érkezőket köszönthetünk Akadémiánkon: Balázs Péter edző vezetésével az MTK-tól csapatunkhoz igazolt a tavalyi racicei ORV-n K-1 500 és 1000 méteren győztes Kollek Bálint, csoporttársa, Pólai Botond, valamint a felnőtt Európa-bajnoki ezüstérmes kenus, Fodor Nicholas.

A pénteki ifjúsági válogatóversenyen már a Kovács Katalin Nemzeti Kajak-Kenu Akadémia színeiben száll vízre Kollek Bálint és Pólai Botond. A tavalyi racicei ORV-n duplázó Kollek Bálint jól kezdte a szezont, a május végi szegedi tájékoztató versenyen 1000 méteren győzött, míg 500-on a dobogó harmadik fokára állhatott fel, és izgatottan várja azt a szezont, amelynek csúcspontja a szeptemberi szegedi ifjúsági és U23-as világbajnokság lehet.

Pólai Botond

„A fiúk már nagyon várják a hétvégét és azt, hogy immáron az akadémia színeiben bizonyítsanak. Februárban lejárt a szerződésünk az MTK-nál és végül a váltás mellett döntöttünk, nyugodtabb körülmények között, minőségibb háttérrel tudunk készülni majd, ami mindannyiunk számára nagyon fontos” – mondta Balázs Péter, aki bízik benne, hogy Bálint 1000 egyesben és 500 négyesben is ott lehet majd a jövő hétvégi belgrádi Európa-bajnokságon és a szegedi ifjúsági és U23-as világbajnokságon.

Persze nincs egyszerű helyzetben, hiszen meglehetősen erős az ifjúsági férfi kajakos mezőny, a tájékoztatón betegség miatt még nem induló Panyik Zsombor mellett erős ellenfél lehet a tatai Hidvégi Hunor, aki a tájékoztatón 500 egyesben nyert, 1000 méteren pedig a második helyen zárt Kollek Bálint mögött. És persze a győrieken, Kolozsvári Brúnón és Mitring Olivéren is rajta kell tartani a szemét új versenyzőnknek.

Fodor Nicholas

Kenuban a jövő hét végén Fodor Nicholas is vízre száll majd a Kovács Katalin Nemzeti Kajak-Kenu Akadémia színeiben. A tavalyi felnőtt Európa-bajnokságon 5000 méteren második versenyző 1000  és 5000 méter egyesben szeretné kvalifikálni magát az U23-as Európa-bajnokságra és világbajnokságra, valamint párosban is szerencsét próbál – Bodonyi Andrással egy hajóban.