Hírek

Rugonfalvi-Kiss Janka: Nehogy feladd!

Rugonfalvi-Kiss Janka arany-, Dráviczki Dóra ezüst-, míg Kollek Bálint bronzérmes lett a szegedi országos bajnokságon a K-1 500 méteres döntők során, de párosban és négyesben is szereztek dobogós helyeket Akadémiánk versenyzői a viadal második napján.

Csapategység, örömkönnyek és felemelő pillanatok.

Ezt hozta magával Rugonfalvi-Kiss Janka aranyérme, amelyet a női K-1 500 méter döntőjében szerzett. Versenyzőnk az első válogatót megnyerő és ifi Európa-bajnoki címet szerző KSI-s Kiskó Rékát verte a második felvonásban, a győzelmi öröm közben természetesen eltörött a mécses és érzelmes pillanatokat hozott az is, ahogyan csapattársai ünnepelték a fiatal versenyzőt.

„Nagyon reménykedtem ebben a győzelemben, el sem hiszem, hogy sikerült. Annyit dolgoztam érte, talán az is volt a győzelem kulcsa, hogy végig azt mondogattam magamban: Nehogy feladd, hiszen annyit dolgoztál! Az utolsó száz méteren már kezdtek fáradni a karjaim, de ez a tudat átsegített a nehéz pillanatokon” – magyarázta a könnyeivel küzdő versenyző.

Az U23-as Dráviczki Dóra mosolygósan értékelte ezüstérmét, őt Szellák Szabina szorította le a dobogó második fokára, amellyel most pont ki is volt békülve a belgrádi Európa-bajnokságot is megjárt kajakos.

„Igazából az elmúlt másfél-két hétben nem találtam a mozgást. Nem volt meg az a jó érzés, amivel tud haladni alattam a hajó, így nagyon örülök ennek az ezüstnek. Volt már jobb, volt már rosszabb versenyem is, nem ez volt a csúcsformám, de a jövőre nézve bizakodó vagyok” – magyarázta Dorka.

Örült a bronzérmének az ifjúsági fiúk K-1 500 méteres döntőjében harmadik helyet szerző Kollek Bálint is, akin ma nem csak Hidvégi Hunor és Panyik Zsombor, de egy alapos gyomorfertőzés is kifogott.

„Nem tudtam százszázalékos lenni, mert sajnos gondjaim adódtak a nap során. A pályámban ennyi volt, szerencsére a végén sikerült erőre kapnom és menni tudtam a harmadik helyért” – magyarázta a versenyző.

A nap során még három szép bronzérmet és egy fölényes négyes sikert is ünnepelhettünk. A bajaiakkal egy hajóba térdelve a dobogó harmadik fokát harcolta ki Szekeres Artúr és Pap Milán a serdülő kenu négyesek 1000 méteres számában, ugyanebben a korosztályban a dobogó harmadik fokára állt fel Járomi Maja Panka és Hakfelner Katalin K-2 1000 méteren, és ifjúsági vegyes C-4-esünk Berényi Zoé (UTE), Bereczki Dániel, Viktor Luca és Pap Milán nyakába is érem kerülhetett. Az U23-as női kajaknégyesünk, vagyis Ujfalvi Laura, Biben Karina, Bakó Olga és Pető Adél az 1000 méter után magabiztosan nyerte meg a K-4 500 méteres versenyt is.

EREDMÉNYEK

U23

Fiúk

500 m. C-1: 6. Fodor Nicholas 2:02.088

Lányok

500 m. K-1: 2. Dráviczki Dóra 2:00.534, 6. Pető Adél 2:06.234

K-4. 500 m: 1. Kovács Katalin Nemzeti Kajak-Kenu Akadémia (Ujfalvi Laura, Biben Karina, Bakó Olga, Pető Adél) 1:40.223

Ifjúságiak

Fiúk. 500 m. K-1: 3. Kollek Bálint 1:45.103, 9. Pólai Botond 1:52.246. B döntő: 8. Kovács Bendegúz 2:04.156

Lányok. 500 m. K-1: 1. Rugonfalvi-Kiss Janka 1:57.542. B döntő: 1. Jenei Panna 2:05.731, 4. Tóth Diána 2.08.206

Vegyes. C-4. 500 m: 3. UTE, KKNKKA (Berényi Zoé, Bereczki Dániel, Viktor Luca, Pap Milán)