Hírek

Három az arany a Maty-éren!

Három arany- és egy ezüstérmet nyertek a Kovács Katalin Nemzeti Kajak-Kenu Akadémia versenyzői a szegedi ifjúsági és U23-as világbajnokság szombati döntős délelőttjén. Rugonfalvi-Kiss Janka Szegedi Angelinával, Kollek Bálint pedig Tölgyesi Flórával egy végtelenül izgalmas döntőt nyert meg K-2 500 méteren. Míg Kőhalmi Emese megmutatta mit is jelent a nyugodt erő K-1 1000 méteren.

Hogy korán reggel miként kell lázba hozni a lelátón helyet foglaló magyar közönséget?

Profinak mondhatja magát ebben is Rugonfalvi-Kiss Janka és Szegedi Angelina. A két magyar lány ugyanis végtelenül izgalmas döntőben csípte el az aranyat a szlovák egység orra elöl az ifjúsági K-2 500 méter döntőjében. Jankáék az utolsó métereken minden energiájukat mozgósítva jöttek fel, a célban nem is érzékelték még, hogy az övék lett az aranyérem.

„Nem tudom szavakba önteni, hogy mit jelent a magyar közönség szurkolása, az a hangzavar, ami a cél felé közeledve egyre erősebb lesz és egyre nagyobb a hatása. Nekem most rengeteget segített ez az erő ebben a győzelemben” – mondta Rugonfalvi-Kiss Janka, aki csak a stégen fogta fel, hogy övék lett az aranyérem.

Az U23-as K-1 1000 méteres döntőben szereplő Kőhalmi Emese győzelme sokkal egyértelműbb volt ennél. Emese gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratott, már 500-nál egy hajónyi volt az előnye, amelyre a cél előtt 200 méterrel még rápakolt egy kicsit egy rutinos indítással.

„Csak a saját pályámra koncentráltam, az utolsó kétszázat a szokásoknak megfelelően megnyomtam, hogy a többieknek eszükbe se jusson, hogy lehet itt keresnivalójuk” – mondta Kőhalmi Emese, aki imádta a szegedi közönséget, mint mondta: ilyen szurkolótábor előtt lehetetlen veszíteni.

Nem engedte ki az aranyat a kezéből a Tölgyesi Flóra, Kollek Bálint vegyes kajakpáros sem, amely a táv vége felé centiről centire „ette meg” az élen haladó olasz duót. Szinte a cél előtt pár centivel dőlt el az aranyérem sorsa – a magyar páros javára.

„Nagyon bíztunk ebben a sikerben, mert az edzőtáborban sokat tettünk bele ebbe a párosba, rengeteget edzettünk együtt Flórával. Hogy mi kellett ehhez a győzelemhez? A végén a közönség, amelyik nagyon nagyon hangos volt. És hogy ez mennyire jó!” – mondta Kollek Bálint.

Ifjúsági K-1 1000 méteren a szám Európa-bajnoki címvédője, Nemes Réka ezúttal ezüstérmes lett. Réka még ízlelgeti ezt az érmet, de valójában nincs oka a csalódottságra, hiszen tökéletesen kievezte magát a döntőben.

„Ennél jobb teljesítményre nem lettem volna képes, maximum pályát mentem, mindent kiadtam magamból. El kell fogadnom most ezt a második helyet, ami ösztönző is a jövőre nézve, ebből lehet építkezni” – mondta Réka.

U23-as párosunk, a sokszoros vilgábajnok Biben Karina, Bakó Olga kettős sajnos ma nagyon rossz napot fogott ki, a lányok csak a nyolcadik helyen zártak K-2 500 méteren. Meg is siratták ezt az eredményt a magyar csapat hajótárolójában.

„Nem tudjuk, hogy mi történhetett. Olyan ez most, mintha egy rossz álomból ébrednénk” – mondta Biben Karina, aki párjával kielemzi és átbeszéli ezt az eredményt.

Versenyzőink közül Rugonfalvi-Kiss Janka két aranyéremnél, Nemes Réka egy arany- és egy ezüstéremnél jár. A magyar csapat pedig összességében 30 érmet gyűjtött eddig, de hátra van még a vasárnap, az utolsó döntős nap, ahol újabb éremesélyekkel élhetünk.