Hírek

Hat arany-, két ezüst- és egy bronzérem a mérlegünk az utánpótlás vb-n

Három versenyzőnk szállt vízre a szegedi ifjúsági és U23-as világbajnokság zárónapján. Fojt Sára Opavszky Márkkal egy hajóban bronzérmes lett vegyes K-2 500 méteren, Kőhalmi Emese a K-1 1000 méter után 5000 méteren is diadalmaskodott, és Nemes Réka is újabb világbajnoki címmel búcsúzhatott a szegedi versenytől.

Mozgalmas szezonon van túl Fojt Sára, aki augusztusban a halifaxi felnőtt világbajnokságon és a müncheni Európa-bajnokságon is bekerült a magyar csapatba. A mindössze 18 éves, első U23-as évét taposó Sárának a felnőttek között nem jött össze az éremszerzés, a maty-éri utánpótlás világbajnokság azonban megtörte a jeget: előbb az U23-as négyes vezérevezőseként szerzett ezüstérmet, majd vasárnap Opavszky Márkkal állhatott fel a dobogó harmadik fokára vegyes párosban.

„Ez egy nagyon fájdalmas pálya volt, kicsit szembeszeles, ami nem hinném, hogy nekünk kedvezett volna, de nagyon örülök annak, hogy végül sikerült a harmadik helyre bejönnünk Márkkal” – értékelt versenyzőnk a döntőt követően.

Kőhalmi Emese különösképpen nem szenvedett meg az U23-as korosztály 5000 méteres aranyáért. Fura is lett volna, ha nem az ő nyakába kerül ez a medália, hiszen felnőtt világ- és Európa-bajnoki címvédőként állt rajthoz ezen a versenyen. Emese taktikusan versenyzett, a végén nagy finissel verte vissza svéd riválisának támadását, aki mindent kiadott magából. Versenyzőnkön pedig jól látszott: maradtak tartalékai.

„Viszonylag könnyen megoldottam ezt a számot, és boldog vagyok, hogy két aranyéremmel tudtam zárni ezt a világbajnokságot. Hosszú szezon van mögöttem, ami fizikailag és mentálisan is fárasztó volt, most már nagyon várom a pihenőidőt” – mondta Emese.

Hosszú szezonon van túl Nemes Réka is, aki a belgrádi Európa-bajnokság sikerei után itt Szegeden három számban állhatott rajthoz: az ifjúsági négyes tagjaként egy csodálatos aranyat gyűjtött be, majd szombaton K-1 1000 méteren a dobogó második fokára állt fel. A vasárnapi 5000 méteren rendkívül taktikus és pimasz versenyzéssel nyert. Hiába próbálta vezetésre bírni spanyol riválisát, az csak nem akart előre menni, majd amikor a harmadik kis körben megkérdezte Rékát, hogy ez az utolsó kör, akkor versenyzőnk faarccal evezett tovább.

„Gondoltam, megnézem, hogy finisel feleslegesen és legalább kihajtja magát előre” – mondta Réka.

Nos a spanyol ennél a pontnál teljesen megzavarodott, végül a dobogóról is lecsúszott, míg versenyzőnk magabiztosan nyerte meg az aranyérmet.

„A melegítésnél kicsit éreztem, hogy fáradt vagyok, de futam közben nem volt bennem ez az érzés. Nem is kellett durva iramot menni, hanem tudtam lengetősebben evezni. Néha 100-150 métereket megnyomtam, hogy ne érjenek utol minket, de igazából nem kellett az életemért küzdenem” – értékelt Nemes Réka.

Versenyzőink összességében hat arany-, két ezüst- és egy bronzérmet nyertek a világbajnokságon.