Hírek

Kollek Bálint lett a hétvége legeredményesebb versenyzője Szolnokon

Vasárnap is volt mit ünnepelni a Kovács Katalin Nemzeti Kajak-Kenu Akadémia csapatának, a szolnoki 1. női kajak és ifjúsági válogatóversenyen, hiszen Fojt Sára és Kollek Bálint is ismét felállhatott a dobogóra – utóbbi két arany- és egy bronzéremmel zárta a válogatóversenyt.

Fojt Sára nyakába újabb érem került a szolnoki 1. női kajak és ifjúsági válogatóverseny második napján. Versenyzőnk párjával, az Atomerőmű SE kajakosával, Pupp Noémivel a második helyen zárt K-2 500 méteren, ami tovább erősíti pozícióit a nyári felnőtt világversenyekre.

„A szombati egyes döntő eredménye után nagyon motivált voltam, úgy éreztem, párosban is meg lehet csinálni a dobogót. A szél nem nekünk kedvezett, ettől függetlenül jó pályát tudtunk menni, és biztosra veszem, hogy a második válogatóig még jócskán tudunk fejlődni. Erre a hétvégére nem terveztem igazából semmit, de nem gondoltam, volna, hogy ennyire jól sikerül majd a válogató” – mondta Fojt Sára, aki nem titkolta, kicsit elfáradt a hétvége futamaitól.

A női K-2 500 méter döntőjében még három KKNKKA-s versenyző szállt vízre: Nemes Réka és Bakó Olga párosa a hatodik lett, míg Dráviczki Dóra a szolnoki Csikós Zsókával a nyolcadik helyen zárt.

A folytatásban az ifjúsági kenu kettesek 500 méteres döntője következett, amelyben Véber Áron a dunaújvárosi Tóth Bencével a kilencedik helyet szerezte meg. Női K-2 500 méteren a még serdülőkorú Acélos Hanna Glória az MTK-s Hofer Biankával egy hajóban az ötödikként ért célba, majd ifjúsági világ- és Európa-bajnokunknak, Kollek Bálintnak szoríthattunk, aki a szombati két érme után K-1 500 méteren szállt vízre és szoros csatában szerezte meg a győzelmet.

„Nagyon jól éreztem magam a döntőben, végre sikerült jó pályát jönnöm, bár kicsit ma is megnehezítette a dolgomat a szembeszél. A taktika az volt, hogy az elején tartsam az iramot a többiekkel, a végén pedig induljak meg, ez sikerült is. Ez a hétvége egészében nagyon pozitív számomra, bár ezer egyesben van egy kis lyuk a zsákon, a következő válogatón megpróbáljuk azt is betömni, hogy teljes legyen a kollekció” – mondta Kollek Bálint a versenyt követően.

Ifjúsági K-1 200 méteren a döntő legfiatalabb részvevője, Jeszkel Panna szépen versenyezve az ötödik helyet szerezte meg, míg a felnőtteknél a tavaly még ifjúsági korosztályban versenyző Rugonfalvi-Kiss Janka az előkelő negyedik helyen érkezett célba, s jó esélyekkel tekinthet az U23-as korosztály világversenyeire.