Hírek

Három érem a győri maraton ob nyitónapján

Három érmet nyertek versenyzőink a győri maraton országos bajnokság első napján. A felnőtt mezőnyben kenusunk, Viktor Luca bronzérmet szerzett, amellyel jó esélye van arra, hogy ott legyen az U23-as Európa-bajnokságon.

Jó eredménnyel indult a győri maraton országos bajnokság a Kovács Katalin Nemzeti Kajak-Kenu Akadémia számára, a női kenusok mezőnyében Porteleki Zsolt tanítványa Viktor Luca a harmadik helyen érkezett célba.

Ami azért is örömteli, mert Luca sok más akadémistához hasonlóan idén az érettségire helyezte a fókuszt.

„A verseny elég hektikus volt. Nagyon jól tudtam rajtolni, ezután váratlanul beborítottak a vízbe és az utolsó helyről kellett felküzdenem magam. Ez sikerült is, így született meg ez a harmadik hely.  Nekem ez az év az érettségiről is szól, így örülök annak, hogy jól vettem az akadályokat és a legjobbat ki tudtam hozni magamból” – értékelt Luca a versenyt követően.

A női kajakosok mezőnyében Nemes Rékának szurkolhattunk, aki ezúttal a hatodik helyen érkezett célba, a délutáni programban pedig már fiataljainkon volt a reflektorfény.

Balázs Péter és Sinka Kornél kajakosai, Kollek Máté és Zákány Máté az U16-os ifjúságiak mezőnyében 28 induló közül a második helyet szerezték meg. A lányoknál ebben a mezőnyben Járomi Maja Panka és Hakfelner Kata az 5. helyet ünnepelhette, míg U16-os kenupárosaink közül Pap Milán és Szekeres Artúr a 8., Bereczki Dániel és Szentesi Máté Koppány a 10. helyet szerezte meg.

Egy korosztályt ugorva újabb nagy sikert ünnepelhettünk az U15-ös serdülők mezőnyében Acélos Hanna Glória megnyerte a második számú döntőt, míg az elsőben Jeszkel Szofi a 21., Soós Maja a 22. lett. Fiú kajakosaink közül Tóth Csanád az egyes számú döntő 16. helyén zárt, míg Takács Péter a harmadik döntő 21. helyezettje lett.

A nap végén az ifi U17-U18-as mezőnyben Jeszkel Luca az első döntő 29. helyén érkezett célba.

Összesen tehát három érem a nyitónapi mérleg, 1 arany-, 1 ezüst- és 1 bronzérem az eddigi termés.