Hírek

Két arany-, hat ezüst- és három bronzérem lett a szolnoki mérleg

Szolnokon folytatódott az 1. kajak-kenu válogató és ifjúsági tájékoztatóverseny, amelyen ismét megmutatták legjobbjaink, hogy az idei szezonban érdemes lesz számolni velük.

A csütörtöki versenynap egyik legnagyobb érdeklődésre számot tartó döntője a női K-1 500 méter fináléja volt, hiszen sokan kíváncsian várták kinek, milyen formát adott az elmúlt hónapok munkája. Az olimpiai bajnokok közül a hatszoros ötkarikás bajnok Kozák Danuta kihagyta ezt a versenyszámot, a kétszeres aranyérmes Csipes Tamara csak az előfutamban mérette meg magát, míg a tokiói négyes tagja, Bodonyi Dóra nem került be a döntőbe. Az indulói helyet éppen akadémistánk Dráviczki Dóra csípte el a szolnokiak legjobbja elől. A fináléban nem mellesleg három versenyzőnkért szoríthattunk: Dráviczki mellett a tavaly súlyos betegségből felépülő Kőhalmi Emese és a Csipes csoportban készülő Fojt Sára kvalifikált a legjobbak közé.

A döntő ezúttal is nagy csatát hozott, no nem az élen, hiszen a honvédos Gazsó Alida Dóra magabiztosan nyerte meg az aranyat, ám az utána érkezők között minimális lett a különbség – az ezüstöt Fojt Sára szerezte meg, míg Kőhalmi Emese éppen csak lecsúszott a dobogóról az UTE-s Lucz Anna ellenében.

A csütörtök délelőtti felnőtt korosztályú döntők során még két versenyzőnkért szoríthattunk: férfi C-1 1000 méteren Fodor Nicholas remek előfutammal kvalifikált a fináléba, ahol az ötödik helyen zárt, míg elsőéves U23-as kajakosunk, a tavaly az Év utánpótlás kajakosának választott Kollek Bálint ezúttal a felnőtt K-1 1000 méter döntőjében tette próbára magát. Balázs Péter tanítványa remek versenyzéssel értékes bronzérmet és fontos tapasztalatokat szerzett azzal kapcsolatosan, hogy mit is jelent a felnőttek világában versenyezni.

Bálint a délután folyamán az U23-as korosztály 500 egyes versenyében is megmérette magát, de talán sokat kivett belőle az 1000 méter, így nem jutott a középfutamba. A folytatásban azért így is négy akadémistáért szurkolhattunk, hiszen a verseny egyik végső favoritjaként számontartott Hidvégi Hunor mellett Kozma Barnabás, Pólai Botond és Berta Bence is továbblépett. A kvartettből könnyedén kvalifikált a fináléba Kozma Barnabás és Hidvégi Hunor – előbbi a nyolcadik helyen zárt, utóbbi öccséhez hasonlóan aranyérmet nyert ebben a versenyszámban.

Az U23-as kenus mezőnyben is volt akadémiás érdekeltség, Fodor Nicholas a paksi Hodován Dáviddal C-2 1000 méteren térdelt össze, és remek versenyzéssel ezüstérmet nyert. Ahogy ifjúsági lány kajakpárosunk is a dobogó második fokára állhatott fel: Jeszkel Panna és Acélos Hanna Glória értékes második helyet szerzett a Kovács Katalin Nemzeti Kajak-Kenu Akadémiának K-2 500 méteren.

Csapatunk két arany-, hat ezüst- és három bronzéremmel zárta az idénynyitó szolnoki viadalt.

Videós anyagunkat, az interjúkat péntek délelőtt láthatják facebook oldalunkon.