Hírek

Negyedik a Dráviczki Dóra, Tamás Gergő páros

A szegedi kajak-kenu Világkupa második versenynapján három A-döntőben szoríthattunk akadémistáinknak. A legjobb eredményt Dráviczki Dóra érte el, aki Tamás Gergővel egy hajóban a 4. helyen zárt mix K-2 500 méteren.

Nem titok, hogy a női kajak szakágban Hüttner Csaba szövetségi kapitány a fiatal generációt dobta mélyvízbe az idei Világkupán. Míg olimpiai bajnokaink kihagyták a Maty-éri nemzetközi regattát, addig az U23-as versenyzők erős német, lengyel, új-zélandi csapatok ellen kezdték meg a szárnypróbálgatásokat – ki több, ki kevesebb sikerrel.

A pénteki középfutam után a Kiskó Réka, Rugonfalvi-Kiss Janka, Kőhalmi Emese, Csikós Zsóka négyes kicsattanó örömmel nyugtázta, hogy bejutott a szombati K-4 500 méter döntőjébe, amelyben végül a győztes német egységtől több mint öt másodperccel elmaradva a kilencedik helyet szerezték meg a lányok. Csalódottságra azonban semmi okuk, pontosan ezek az ütközetek kellenek ahhoz, hogy versenyről versenyre megerősödve lépjenek tovább a ranglétrán.

Dráviczki Dóra példának okáért már a dobogó közelében is járt. U23-as világbajnokunk Tamás Gergővel egy hajóban ülve a negyedik helyet szerezte meg a mix K-2 500 méter döntőjében. Ha a páros egy kicsit korábban nyitja meg a hajrát, talán még a dobogó is elérhető közelségbe került volna. A bronzérmet ezúttal a Kiskó Réka, Béke Kornél alkotta másik magyar páros zsebelte be.

A délutáni programban a K-2 500 méter B-döntője (ebben Csikós Zsóka és Kőhalmi Emese a 4., Nemes Réka és Dráviczki Dóra a 8. helyen zárt), valamint a K-1 200 méter B-döntője (Rugonfalvi-Kiss Janka az remek futammal az első helyet szerezte meg) után Fojt Sáráért izgulhattunk, aki a késő délutáni K-1 500 méter előfutamai előtt tett egy kis kitérőt 200 méteren. Sári ígéretes rajtot vett, végül a hatodik helyen fejezte be a viadalt.

Vasárnap folytatódik a Világkupa, ezúttal Fodor Nicholasnak (C-2 1000 m, C-1 5000 m), Kollek Bálintnak (K-1 5000 m) és Fojt Sárának (K-1 500 m) szurkolhatunk.