Hírek

Négy döntőben is akadémistának szurkolhattunk a szegedi Világkupa zárónapján

A szegedi ICF Gyorsasági Világkupa és Para Kajak-Kenu Világbajnokság zárónapján négy A-döntőben volt akadémiai érdekeltség, a sprinttávok mellett az utolsó versenynapon rendezték az ötezer méteres döntőket is.

Vasárnap délelőtt először Fojt Sára állt rajthoz K-1 500 méteren, ahol középfutamában a hatszoros olimpiai bajnok Lisa Carrington mögött éppen lemaradva másodikként jutott a szám döntőjébe. A fináléban sajnos nem jött össze a bravúr, de Sári nagyon szépen teljesített az olimpikonokkal és világbajnokokkal tarkított mezőnyben, végül nyolcadikként ért célba.

Még a délelőtti program során Fodor Nicholasnak szoríthattunk, aki Hodován Dáviddal állt rajthoz C-2 1000 méteren. A fiatal páros sokáig a harmadik helyen haladt, azonban az előttük haladó olasz duótól nagyon sok vizet kaptak, így végül a hajrában lecsúsztak a dobogóra, a negyedik helyen rúgták be hajójukat.

Nicholas ezer méter után ötezerre váltott, ahol a táv első felében ismét közel volt a dobogóhoz. Egy futószakaszt követően azonban megelőzték, így U23-as kenusunk végül két negyedik hellyel zárta a szegedi világkupát.

A nap utolsó döntőjében is volt érdekeltségünk, Kollek Bálint K-1 5000 méteren mutatkozott be először felnőtt világversenyen. A többszörös ifjúsági világ- és Európa-bajnok az első körben fennakadt a bóján, ezt követően folyamatosan próbált visszazárkózni az élvonalhoz. A húsz fős mezőnyben Akadémistánk a tizedik helyen csapott célba.

A háromnapos regatta során 9 sportolónk viselhette magyar válogatott színeket, mindenkinek gratulálunk!