Hírek

Hat arany-, hét ezüst- és két bronzérem lett a győri mérleg

A nagyok pénteken és szombaton megkezdték az éremhalmozást a győri Kadler Gusztáv maraton magyar bajnokságon. Vasárnap a legkisebbek sem maradtak adósak a szép eredményekkel, Akadémiánk összességében 6 arany-, 7 ezüst- és 2 bronzéremmel a negyedik helyen zárt az éremtáblázaton.

Vasárnap csodálatos idő és igazi majális hangulat fogadta a győri Kadler Gusztáv maraton magyar bajnokság részvevőit. Az indulói létszámok mellett a szülői jelenlét is megsokszorozódott, megtelt a Mosoni-Duna partja kempingszékekkel, plédekkel, izguló, szurkoló hozzátartozókkal.

Utánpótlásedzőink ezúttal is profin vezényelték az akadémia legkisebbjeit, akik 2 arany-, 3 ezüst- és 1 bronzéremmel járultak hozzá csapatunk eddigi éremgyűjteményéhez.

A sort Tihi Bíborka Brigitta nyitotta, aki kajak egyesben az U13-asok 10 kilométeres versenyét nyerte meg remek rajttal, jó helyezkedéssel és a táv második felében egyértelműen jól kontrollálva szegedi riválisát. Bibi tavaly az ötödik helyen zárt az U12-esek mezőnyében, ezúttal első bajnoki győzelmét ünnepelhette a maratoni távon. A Tihi család egyébként két aranyat is hazavihetett Győrből, hiszen Bíborka húga Dorottya, Naous Lionellával, Schultz Jázminnal és Sándor Lilivel megnyerte a két négyesből álló U10-U11-es korosztályú MK4-es versenyt.

Az U11-es korosztályban ezüstérmet szerző fiú MK4-esünk jóval nagyobb mezőnnyel kellett felvenni a versenyt, Jurák Martin, Tóth Vince, Fogarasi Bendegúz és Molnár Sámuel már a rajtnál megmutatta, hogy bizony számolni kell velük a dobogón, a fiúk remek versenyzéssel két szegedi egység közé beékelődve a második helyen értek célba.

Kis kenusaink Fodor Nicholas nyomdokaiba léptek, aki szombaton megnyerte párosban a felnőttek versenyét. Vasárnap Balogh Alexander Koppány és Soponyai Simon, valamint Pusztai Csenge és Ackermann Sára duója lett ezüstérmes az U10-U12-es PC2-esek versenyében.

A vasárnapi bronzot pedig U10-es kajakosunk, Takács Levente szolgáltatta, aki az MK1-esek 5 kilométeres távján állhatott fel a dobogó harmadik fokára.