Hírek

Hidvégi Zalán a királyszám aranyérmese az első Ifjúsági válogatón

Szombaton folytatódott az I. Ifjúsági válogató Szolnokon, a négyes döntők után ma az egyes és páros futamokra került a fókusz. A királyszámban, K-1 1000 méteren Hidvégi Zalán magabiztos győzelmet aratott, a Jeszkel Panna, Acélos Hanna Glória alkotta egység pedig bronzérmet szerzett K-2 500 méteren.

Az áprilisi tájékoztató verseny után, ismét a Holt-Tiszán csapnak össze az ifjúságiak: a hétvégén elért eredmények már nagyban beleszámítanak a nyári korosztályos nemzetközi versenyekre utazó keret alakulásába. Éppen ezért mindenki igyekszik a legjobb formáját hozni, hogy biztos helye legyen a válogatottban.

Csapathajós aranyérme után, ma egyesben is győzni tudott Hidvégi Zalán Imre, K-1 1000 méteren rajt-cél győzelmet aratva állhatott fel a dobogó legfelső fokára. Zalán a tájékoztató versenyen betegség miatt nem tudott rajthoz állni ebben a számban, így mindenképpen be akarta bizonyítani, hogy a királyszám legjobbja az ifjúságiak között. A két aranyérem után, holnap triplázhat is Akadémistánk, hiszen Samu Péterrel K-2 500 méteren szállnak vízre. A páros bizakodó lehet, miután 2023-ban ebben a számban korosztályos világ- és Európa-bajnoki címet is szereztek.

A K-1 1000 méteres döntőben ott volt a még serdülő korú Aczél Márton is, aki hetedik helyen csapott célba, valamint Kollek Máté megnyerte a szám B-döntőjét.

A lányoknál is volt ok az örömre, K-2 500 méteren a Jeszkel Panna, Acélos Hanna Glória alkotta páros a dobogó harmadik fokára állhatott fel. A lányok elsőéves ifjúságiakként kiválóan teljesítettek a mezőnyben, a döntő után elégedetten értékeltek, maximális és jól felépített pályát tudtak menni, amely mindenképpen bíztató a jövőre nézve. Ugyanebben a számban negyedik helyen érkezett be másik akadémista egységünk, Szijártó Dóra és Járomi Maja Panka az elmúlt heti maraton után, most rövidtávon is kipróbálta párosát.

A nap utolsó futamát női K-1 1000 méteren rendezték, a B-döntőben Járomi Maja első, míg Hakfelner Katalin a második helyen zárt.

Az I. Ifjúsági válogató verseny vasárnap 200 és 500 méteres futamokkal zárul.