Hírek

Fojt Sára a harmadik helyen zárt K-1 500 méteren az olimpiai válogatón

Hatalmas tettet vitt véghez kajakosunk, Fojt Sára a Szegeden zajló II. felnőtt, U23-as, para kajak-kenu és SUP válogatón, amelyen a májusi szolnoki tájékoztató versenyhez hasonlóan ismét dobogóra tudott állni K-1 500 méteren. Sári ezúttal a honvédos Csipes Tamara és Gazsó Alida Dóra mögött a harmadik helyen zárt.

Óriási érdeklődés kísérte az olimpiai indulói helyekről (tegyük hozzá gyorsan, négy kvótája van a női szakágnak) döntő női K-1 500 méter fináléját a szegedi második válogatóversenyen. A győzelmet magabiztosan szerezte meg az elképesztő, 1:45.536-os idővel (ez minden idők legjobb ideje K-1 500 méteren) célba érkező kétszeres olimpiai bajnok Csipes Tamara, a második helyen csapattársa, Gazsó Alida Dóra zárt, míg a bronzérem az Akadémia versenyzőjének, Fojt Sárinak a nyakába került. Kiváló kajakosunk remekül helyt állt – nem is akármilyen mezőnyben!

A döntőben lapátolt, s végül a hatodik helyen zárt a hatszoros olimpiai bajnok, Kozák Danuta, míg Tokió másik aranyérmese, Hadvina Dóra a legjobb kilenc közé se tudott bekerülni. Nagy fegyvertény, hogy Akadémiánk két fiatal versenyzővel képviseltette magát a felnőtt A-döntőben, másik indulónk, a tavaly a szezon nagyrészét súlyos betegség miatt kihagyó Kőhalmi Emese a nyolcadik lett. Ez az eredmény az U23-as világbajnokság szempontjából nagyon is értékes Emese számára, ahogy a B-döntőben második helyen záró Ujfalvi Laura is jó pozícióban tudhatja magát a plovdivi csapatba kerülésért zajló versenyfutásban. (A három női kajakosunk videónkban értékelte csütörtöki teljesítményét.)

A férfi kajakosoknál is két döntős szereplőért szoríthattunk. Fodor Nicholas az U23-asoknak rendezett C-1 500 méteres versenyben zárt az ötödik helyen, míg Balázs Péter másik tanítványa, a kajakos Kozma Barnabás is beverekedte magát a K-1 200 méter döntőjébe, amelyben az hetedik helyet szerezte meg.