Hírek

12 aranyéremmel zártuk a faddi utánpótlásviadalt

A Regionális Akadémiai Kupa a szezon egyik legfontosabb hazai utánpótlás eseménye, amely a sukorói Magyar Kupa Döntő előválogatója is egyben. A kajakosoknál a Csay Renáta Regionális Akadémia klubjai, a kenusoknál pedig Csay Renáta RA és a Kammerer Zoltán RA egyesületei csaptak össze az Akadémiai Kupán Fadd-Domboriban. A regattát 12 arany-, 7 ezüst- és 7 bronzéremmel, az éremtáblázat második helyén zártuk.

A június nyolcadikán megrendezett Regionális Akadémiai Kupán az előkészítő, gyermek, kölyök, serdülő és ifjúsági korosztály is népes létszámmal képviselte magát, több mint 70 Akadémistánk állt rajthoz Fadd-Domboriban. Az itt elért eredmények alapján alakul ki a Magyar Kupa Döntő mezőnye, a helyezések alapján kvótákat szerezhetnek az egyesületek.

Az ifjúságiaknál két aranyérmet szereztek lányaink, Szijártó Dóra K-1 500 méteren, míg Acélos Hanna Glória K-1 1000 méteren állhatott fel a dobogó legfelső fokára. Ebben a korosztályban különösen fontos lesz majd a Magyar Kupa Döntő, hiszen a döntők legjobbjai kvalifikálhatnak az Olimpiai Reménységek Versenyére.

Szijártó Dóra 2. hely

A serdülőknél is bőven volt ok az örömre, versenyzőink két arany-, és két bronzérmet szereztek. A Kupa Döntő itt is kiemelt, hiszen a tét az ifjúságaikhoz hasonlóan, az Olimpiai Reménységek Versenyére való kvalifikáció.

Lengyel Lili Nelli, Leskó Vivien 2. hely

A gyermek és kölyök korosztály adta az akadémiai csapat több, mint a felét, összesen 44-en álltak rajthoz a szombati nap során. A kölyök korúak 500, 1000 és 2000 méteren versenyeztek, míg a gyermek korosztály 2000 méteres távon csapott össze. A kajakosok két edzője, Bakó Olga és Nemes Anna maximálisan elégedett volt a gyerekek teljesítményével:

„A cél az volt, hogy tapasztalatot szerezzenek, gyakorolják a versenyszituációt. Elégedettek vagyunk az eredményekkel, sőt még meglepetések is voltak, ami külön öröm számunkra. Hamarosan kiderül, hogy kik indulhatnak a Magyar Kupa Döntőn, ami külön motiváció a gyerekek számára, hiszen végre Sukorón versenyezhetnek majd.” – mondta Nemes Anna.

„Hétről hétre mindenki lelkesen dolgozik, aminek az eredménye látszott is most, jó visszaigazolás volt a mai nap számukra és számunkra is.” – tette hozzá Bakó Olga.

Federics Máté, Soponyai Benedek, Kelemen Lilien, Solymosi Lujza Szofia 1. hely

Az előkészítő korosztályról se feledkezzünk meg, a legkisebbek játékos akadálypályát teljesítettek, amire alig több, mint egy hetük volt felkészülni, így méltán megérdemelték a sikeres teljesítésért járó érmet.

Előkészítő akadálypályát teljesítette:

Hámori Zoltán Áron, Csáki Félix, Ódor Hunor, Szabó Zoé Zelma

Külön öröm számunkra, hogy az idei Magyar Kupa Döntőt Sukorón, a Kovács Katalin Nemzeti Kajak-Kenu Akadémián rendezik meg június 28-29. között.

Gratulálunk versenyzőinknek és az őket felkészítő edzőknek!