Hírek

Két arany- és egy ezüstérmet nyertek versenyzőink a szegedi felnőtt Európa-bajnokságon

A Kovács Katalin Nemzeti Kajak-Kenu Akadémia első olimpiai számban nyert felnőtt Európa-bajnoki aranyát ünnepelhette szombaton, a maty-éri kontinensviadalon. Ez a siker Fojt Sára nevéhez fűződik, aki a női négyes tagjaként szerzett aranyérmet, majd délután K-2 1000 méteren is a dobogó tetejére állhatott fel. Nagyot ment Kollek Bálint és Hidvégi Hunor is, két ifjú kajakosunk a férfi K-4 1000 méteres csapathajóval zárt a második helyen.

„Nem is tudom megfogalmazni, hogy mit érzek most… Ennek az egésznek le kell ülepednie bennem” – így fogalmazott a Maty-ér partján Fojt Sára, aki a szombati versenynap végére kétszeres felnőtt Európa-bajnoknak vallhatta magát. Sári remek egyéni válogatós szereplésével helyet szorított magának a női négyesben, sőt, Hüttner Csaba szövetségi kapitány Pupp Noémivel közösen K-2 1000 méteren is elindította fiatal kajakosunkat, aki remekül helyt állt, mindkét számban aranyérmet ünnepelhetett.

Ez a nap a remek taktika és az ész diadala volt. A női négyes tagjai (Pupp Noémi, Fojt Sára, Csipes Tamara és Gazsó Alida Dóra) jól osztották be erejüket ötszáz méteren, a hölgyek a verseny elején utaztak a mezőnnyel, majd az utolsó százötven méteren szépen otthagyták riválisaikat. Csipes Tamara már jó előre jelezte a fiataloknak, nem fog korán hoppolni, hiszen a szembeszél miatt ez bizony „hosszú” pálya lesz. A lányok pedig bíztak a kétszeres olimpiai bajnok rutinjában, és remekül hajtották végre a rájuk bízott feladatot.

K-2 1000 méteren Csipes Ferenc edző úgy indította útnak Pupp Noémit és Fojt Sárát, hogy ne merjenek ötszáz méternél elől veretni. Pupp Noémi vissza is fogta a „lovakat”, a két lány szépen osztotta be az erejét, jól kontrollálta a pályát, a végén pedig ismét győztesként csaphattak a levegőbe.

Hogy a férfi K-4 1000 méteres versenyre mi volt a taktika Opavszky Márk, Kollek Bálint, Hidvégi Hunor és Szántói-Szabó Tamás számára?

Biztos nem az, amit a fiúktól láttunk, hiszen a versenyzők edzői, köztük Balázs Péter és Czina László is meglepetten, de nagyon elégedetten mosolyogtak a versenyzők produkcióját látva. Az egység 750 méternél még a negyedik helyen haladt, aztán érkezett a részükről egy bombasztikus finis, amellyel a második helyre kapaszkodtak fel. A csapathajó tagjai nagyrészt még mindig az U23-as korosztályba tartoznak, Kollek Bálint tavaly még az ifjúságiak között halmozta a sikereket, ám ahogyan ezt a döntőt abszolválták, nos azt sok felnőtt versenyző megirigyelné.

Az Akadémia tehát két arany- és egy ezüstéremmel zárta a szombati versenynapot, és vasárnap is reménykedhetünk egy szép sikerben, hiszen felnőtt világ- és Európa-bajnokunk, Kőhalmi Emese egyik kedvenc számában, K-1 5000 méteren száll vízre.