Hírek

Értékes érmek a II. Ifjúsági és U23-as válogatóverseny első napján

Bekezdtek Akadémistáink a szolnoki korosztályos válogatón, ahol csütörtök délután a kajak négyes és kenu páros döntőkkel kezdődött a háromnapos verseny. Négy döntőben is volt érdekeltségünk, végül egy arany-, két ezüst, és egy bronzérmet szereztek sportolóink.

Az U23-as és ifjúsági korosztály számára kiemelten fontos a szolnoki válogató, hiszen a Holt-Tiszán elért eredmények alapján hirdetnek az utánpótlás szövetségi kapitányok válogatott keretet a jövőheti pozsonyi Európa-bajnokságra, valamint a júliusi plovdiv világbajnokságra is. Két helyünk már biztosan volt a mai döntők előtt: Kollek Bálint K-1 1000 méteren, Hidvégi Hunor pedig K-1 500 méteren állhat rajthoz a bulgáriai korosztályos világbajnokságon az U23-asok között.

Kollek Bálint azonban csütörtökön a négyeshajó tagjaként újabb kvalifikációt szerzett a vb-re, s ebben az egységben ott lesz Akadémiánk másik kiválósága, Fodor Bence is. A fiúk Panyik Zsomborral (BHSE) és Balogh Gergellyel (MVM Szegedi VE) kiegészülve szereztek aranyérmet K-4 500 méteren az U23-asok között. Ugyanebben a döntőben Kozma Barnabás a harmadik, míg Berta Bence a negyedik egység tagjaként csapott a célba.

Az U23-asoknál női K-4 500 méteren kettős győzelem született: A Rugonfalvi-Kiss Janka, Kőhalmi Emese, Csikós Zsóka (Szolnoki Kajak-Kenu Klub), Rendessy Eszter (UTE) alkotta hajó az első hellyel a korosztályos vb-re, a Dráviczki Dóra, Ujfalvi Laura, Nemes Réka, Decsi Dorina (Szolnoki Kajak-Kenu Klub) összeállítású hajó pedig a második hellyel a jövőheti Eb-re jutott ki.

Az ifjúságiak női döntőjében is ünnepelhettünk érmet, melynek köszönhetően Jeszkel Panna részt vehet első ifjúsági és U23-as Európa-bajnokságán. A Holló Hanna Havadi (UTE), Jeszkel Panna, Mészáros Anna (UTE) és Horváth Kata (MTK) kvartett K-4 500 méteren a második helyen ért célba.

A fiúknál ugyanebben a számban szétlövésre kell készülnünk vasárnap. Akadémiánk friss igazolása, Gazdag Marcell tagja volt az első válogatót megnyerő egységnek, azonban most nem jártak szerencsével a fiúk. A Samu Péter (KSI SE), Gazdag Marcell, Kaed Ádám (Lágymányosi Spari), Mircse Zoltán (MTK) négyese 350 méterig magabiztosan vezetett, majd ekkor beesett a kormányuk, így a fiúk nem tudtak célba érni. Ennek következtében vasárnap szétlövés fog dönteni, hogy mely egység mely nemzetközi versenyen képviselheti a magyar színeket.

A II. Ifjúsági és U23.as válogatóverseny 200 és 500 méteres futamokkal folytatódik holnap.