Hírek

Hidvégi Hunor és Jeszkel Panna is korosztályos Európa-bajnok

Hidvégi Hunor megvédte Európa-bajnoki címét U23 K-1 500 méteren, Jeszkel Panna személyében pedig új ifjúsági Európa-bajnokot avattunk, aki a kajaknégyes tagjaként állhatott fel a dobogó legfelső fokára. Ujfalvi Laura K-1 500 méteren, míg a Laura, Dráviczki Dóra, Nemes Réka, Decsi Dorina (Szolnoki Kajak-Kenu Klub) alkotta négyes szintén a dobogó harmadik fokára küzdötte fel magát K- 4 500 méteren az U23-asok között.

A pozsonyi ECA ifjúsági és U23 Európa-bajnokság zárónapján öt döntőben is érdekeltek voltunk, versenyzőink a nagy hőség és szél ellenére is kitettek magukért.

A szombati K-1 1000 méteren szerzett ezüst után Hidvégi Hunor aranyérmet nyert, U23-as kajakosunk a K-1 500 méteres versenyben bizonyult a legjobbnak.

„Az ezer méter második helye után szerettem volna megmutatni, hogy ennél többre vagyok képes. Nagyon élveztem ezt a döntőt, ráadásul ez a hullámos pálya emlékeztet a tatai körülményekhez, így otthon éreztem magam. Nagyon örülök ennek az aranynak” – mondta Hidvégi Hunor a versenyt követően.

A délelőtti program másik magyarja, Ujfalvi Laura nem volt ennyire elragadtatva a körülményektől, hátszeles pályán kellett helyt állnia, pedig az ő stílusához jobban jött volna egy szembeszeles döntő.

„Egyrészt jó, hogy nagyon gyorsan végére értünk, de keményen veretni kellett, ami sokat kivett belőlem, itt a végén már meglehetősen fájt ez a döntő” – mondta az eredményhirdetés után Laura, aki nem titkolta, többet remélt ettől a finálétól.

A délután páros és négyes döntőkkel folytatódott, ahol lányainknak szoríthattunk három döntőben is. Dráviczki Dóra a Szolnoki Kajak-Kenu SE versenyzőjével, Decsi Dorinával K-2 500 méteren épphogy lecsúszott a dobogóról. Az egység jó rajttal féltávig vezetni tudott, azonban a brit, szlovák és a cseh hajó finise jobban sikerült, így néhány századdal lemaradva, Dorkáék a negyedik helyen csaptak célba az U23-asok között. A negyedik hely után azonban nem maradt el az érem, hiszen a Nemes Réka, Ujfalvi Laura, Dráviczki Dóra és Decsi Dorina alkotta kvartett hatalmas küzdelemben szerzett bronzérmet K-4 500 méteren.

„Nagyon örülök neki, hogy végre mindent ki tudtunk adni magunkból és maximális pályát tudtunk menni. Ami az előfutamban nem jött ki, azt most meg tudtuk valósítani” – nyilatkozta Dorka az eredményhirdetés előtt.

A nap utolsó döntőjében Jeszkel Pannának szoríthattunk, aki Holló Hannával, Mészáros Annával és Horváth Katával kiegészülve állt rajthoz ifjúsági K-4 500 méteren. A fiatalok magabiztos pályával, mondhatni rajt-cél győzelmet arattak, így Panna első ifjúsági évében Európa-bajnokként térhet haza a kontinensviadalról.

„Belülről nem éreztük ennyire jónak, a rajt sem sikerült jól, ennek ellenére nagyon örülünk az aranyéremnek. Továbbá a hátszél sem nekünk kedvezett, de elégedettek vagyunk” – értékelt Panna.

Akadémistáink a pozsonyi ECA ifjúsági és U23 Európa-bajnokságon összesen két arany- két ezüst- és két bronzérmet szereztek. A magyar korosztályos válogatott 11 arany-, 9 ezüst- és 7 bronzéremmel toronymagasan nyerte az éremtáblázatot.