Hírek

Kőhalmi Emese világbajnoki címével zárult a hétvége

Két érmet szereztek versenyzőink a plovidivi ifjúsági és U23-as világbajnokság zárónapján. A délelőtti döntők során Hidvégi Zalán tegnapi aranyérme után egy ezüstöt nyert K-1 1000 méteren, a nap utolsó döntőjében pedig Kőhalmi Emesének szólt a magyar himnusz, aki mix váltó ötezer méteren lett világbajnok Sellyei Csanáddal az U23-asok között. Akadémiánk sportolói a szezon legfontosabb utánpótlás versenyén összesen három arany-, egy ezüst- és egy bronzérmet szereztek.

Nem maradtunk medál nélkül az utolsó napon sem, hiszen az ifjúsági és U23-as korosztályban is odaértek a legjobbak közé akadémistáink. Hidvégi Zalán K-2 500 méteres győzelme után ma K-1 1000 méteren abszolút esélyesként állt rajthoz, s a táv utolsó néhány méteréig úgy tűnt, hogy lengyel riválisa előtt csap célba, azonban Alex Borucki finise jobban sikerült és mindössze két tizedmásodperccel meg tudta előzni Zalán a hajrában.

K-1 1000 méteren az U23-asoknál Kollek Bálintnak szoríthattunk, aki a dobogóról ugyan lemaradt, de mégis végig tudta tartani pozícióját elsőéves U23-asként, amely igen kiváló teljesítmény a tőle jóval idősebb versenyzők között. Bálint végül a negyedik helyen érkezett be a királyszámban.

Nem sikerült az Európa-bajnoksághoz hasonló bravúr a Fodor Nicholas, Hodován Dávid párosnak C-2 1000 méteren, a friss páros egy rendkívül erős mezőnyben a hetedik helyen rúgta be hajóját.

Vasárnap délután a mix váltókkal zárult a világbajnokság programja, ahol Kőhalmi Emesének szoríthattunk 5000 méteren. Emese tapasztalt gyorsasági és maratoni versenyzőként ettől a rendhagyó versenyszámtól sem ijedt meg, Sellyei Csanáddal világbajnoki címet szereztek az U23-as kajakosok között.

Akadémiánk sportolói a szezon legfontosabb utánpótlás versenyén összesen három arany-, egy ezüst- és egy bronzérmet szereztek.