Akadémiánk sportdiagnosztikai lehetőségeivel ismerkedett a magyar sportélet

Teljesítményfokozás az élsportban címmel rendezett konferenciát a Honvédelmi Minisztérium Sportért Felelős Államtitkársága és háttérszervezete, a Nemzeti Sportfejlesztési és Módszertani Intézet hétfőn a sukorói Kovács Katalin Nemzeti Kajak-Kenu Akadémián. Az eseményen részt vevő sportszakemberek, edzők, szövetségi kapitányok megismerhették azokat az innovatív megoldásokat és sportszolgáltatásokat, amelyek az LA10 programban szereplő sportolók teljesítményének, eredményességének növelését segítik elő, és amelyek megtalálhatóak Akadémiánk sportdiagnosztikai részlegén.
Az eseményt dr. Schmidt Ádám sportért felelős államtitkár nyitotta meg, aki a részvevőkkel ismertette a sportállamtitkárság által életre hívott LA10 program célját és azokat az újításokat, amelyeket a jövőbeni eredményesség érdekében vezettek be.
„Az elmúlt hónapokban több ponton is újításokat vezettünk be, átalakítottuk a sportirányítást, létrejött az LA10 programot is felügyelő Nemzeti Sportfejlesztési és Módszertani Intézet, megújítottuk a Gerevich Aladár sportösztöndíjat és az élsportot szolgáló dietetikai szolgáltatásokat, összehangoltuk a Sportkórházzal közösen a sportegészségügyi ellátást és bejelentettük a tatai olimpiai központ felújítását. A konferenciának helyszínt adó Kovács Katalin Nemzeti Kajak-Kenu Akadémián pedig már most rendelkezésre állnak azok a minden igényt kielégítő, 21. századi szolgáltatások, amelyek elvezethetnek minket a legalább tíz olimpiai aranyig” – mondta köszöntőjében dr. Schmidt Ádám sportért felelős államtitkár. Gyulay Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság első embere arról beszélt, hogy a sportállamtitkársággal folytatott közös munkának, a közös céloknak köszönhetően még inkább erősíteni lehet a magyar olimpiai csapat eredményességét.
Kovács Katalin háromszoros olimpiai bajnok kajakos, létesítményünk vezetője bemutatta Akadémiánkat és a magyar sport szolgálatába állított sportdiagnosztikai részleget a konferencián részt vevő sportszakembereknek.
“Az akadémia tervezésétől kezdve azt volt az elsődleges célunk, hogy a létesítmény ne csak a kajak-kenu, hanem a teljes magyar sport eredményességét segítse. Százezer négyzetméter területen több mint 25 sportág képviselői készülhetnek a legmodernebb körülmények között. Szolgáltatásaink között szerepel magaslati szimuláció, ellenáramoltatott medence, sportlabor, valamint különböző rehabilitációs és regenerációs lehetőségek is” – hangsúlyozta előadásában Kovács Katalin.
A konferencián az érdeklődők dr. Baji Balázs, a Nemzeti Sportfejlesztési és Módszertani Intézet főigazgatójának prezentálásában előadást hallhattak a sportszolgáltatások összehangolásának működtetéséről és annak élsportra gyakorolt hatásáról. Juha Peltonen, a Helsinki Sport- és Testmozgásorvosi Klinika adjunktusa a magaslati szimuláció szerepéről tartott előadást, dr. Sáfár Sándor, a Nemzeti Sportfejlesztési és Módszertani Intézet sportprogramokért felelős igazgatója a labordiagnosztika szerepéről, dr. Toman József, az Országos Sportegészségügyi Intézet ortopéd főorvosa a prevenció és a rehabilitáció fontosságáról beszélt. Majd ezt követően egy kerekasztal-beszélgetés során a résztvevők a nemzetközi kerékpársport tudományos világába is betekintést nyerhettek. A részvevőknek ezután lehetősége nyílt közös bejáráson megtekinteni a Kovács Katalin Nemzeti Kajak-Kenu Akadémia szolgáltató egységeit és megismerkedhettek a méréseket végző sportdiagnosztikai szakemberekkel is.