Sport, tudomány, inspiráció – így telt az Akadémia Extra II.
Nagy örömünkre szolgált, hogy ismét megtelt Akadémiánk konferenciaterme az Akadémia Extra programsorozat második eseményén, ahol a sport, a tudomány és az inspiráció ezúttal is közös platformra került.
Kovács Katalin, Akadémiánk háromszoros olimpiai bajnok elnöke köszöntőjében kiemelte: az Akadémia célja nem csupán kiváló sportolók nevelése, hanem egy olyan közösség építése is, ahol a szülők, az edzők és a gyermekek együtt fejlődnek, hiszen nagyon fontos, hogy folyamatosan képezzük magunkat. Ennek szellemében mutatta be Betlenfalvi István szakmai igazgató Akadémiánk legújabb kezdeményezését, a Szülői Szabadidős Szakágat, amely újabb lehetőséget kínál arra, hogy a családok még aktívabban kapcsolódjanak be közösségi életünkbe. Kiemelte, hogy az élet hosszig tartó sportnak igenis helye van az Akadémián, ahol egy versenyképes sportszolgáltatást kívánunk nyújtani egy várhatóan erős közösségnek. Egyúttal bemutatkozott Sári Bernadett a Szabadidős Szakág edzője, aki kiemelte, hogy minden érdeklődőt szeretettel vár edzettségi szinttől függetlenül, hiszen a legfontosabb az első lépés megtétele.

A délután első előadója ezúttal is Szász Máté biológus, a SYNLAB Magyarország prevenciós és sportdiagnosztikai tudományos igazgatója volt. Szülői edukációs előadásában az ultrafeldolgozott élelmiszerek egészségre gyakorolt hatásairól, valamint azok a sportolók teljesítményére és hosszú távú egészségre gyakorolt kockázatairól beszélt. Előadásának legfontosabb üzenete az volt, hogy a megfelelő táplálkozás nemcsak a sportteljesítmény, hanem a fiatalok egészségének megőrzése szempontjából is kulcsfontosságú. Gyakorlati példákkal és közérthető magyarázatokkal segítette a jelenlévő szülőket abban, hogy még hatékonyabban támogathassák gyermekeik sportolói fejlődését.

A program második felében különleges motivációs beszélgetésre került sor Szalai Ádámmal, a 86-szoros válogatott labdarúgóval, a Játékidő Alapítvány létrehozójával, a Magyar Labdarúgó Szövetség utánpótlásért felelős alelnökével. A kiváló sportember őszintén mesélt saját pályafutásáról, a sikerhez vezető út kihívásairól, a kitartás, az alázat és a mentális felkészülés jelentőségéről, valamint arról a felelősségről, amelyet ma a következő generáció támogatásában vállalnak.
Az interjú során szó esett a gyermekek motivációjáról, a kudarcok feldolgozásáról, a szülők szerepéről és arról is, hogy a hosszú távú fejlődés érdekében milyen értékeket érdemes már fiatal korban megerősíteni a sportolókban.
A beszélgetés végén szinte egyszerre lendültek a magasba a kezek, hiszen a gyerekek egymást túllicitálva tették fel színesebbnél színesebb kérdéseiket Szalai Ádámnak. Megtudhattuk többek között, hogy hány labdája van otthon, milyen viszonyban állt a csapattársaival, milyen élmény volt számára tizenévesen egy németországi kollégiumba kerülni és természetesen pályafutásának számos kulisszatitkába is betekintést nyerhettünk.
A kérdezz-felelek végén a legkreatívabb és legbátrabb kérdéseket feltevő két akadémistánk különleges ajándékban részesült; egy-egy Szalai Ádám által dedikált labdát vehettek át, ami méltó lezárása volt a jó hangulatú délutánnak.

Köszönjük előadóinknak, hogy elfogadták meghívásunkat, és megosztották velünk tapasztalataikat, köszönjük a szülőknek, sportolóinknak és edzőinknek, hogy ismét velünk tartottak.
Az Akadémia Extra második eseménye ismét bebizonyította, hogy a közösen megszerzett tudás, az inspiráló példaképek és az összetartó közösség együtt jelenti a legerősebb alapot fiatal sportolóink fejlődéséhez.
Hamarosan folytatjuk!











