Hírek

Zagyvai Borka maraton Európa-bajnok

Első maratoni Európa-bajnoki címét szerezte az U23-asok között kiváló kenusunk, Zagyvai Borka. Ugyan a maraton magyar bajnokságon kivívta a romániai versenyre az indulási jogot, versenyzőnk a síkvízi számokat helyezte előtérbe a szezonban, így előzetes visszamondta az indulást. Ennek ellenére kiválóan vette az akadályt, s magabiztos versenyzéssel nyerte meg első Eb címét Pitestiben.

Egy kicsivel több, mint egy héttel az Európa-bajnokság előtt tudtad meg, hogy mégis utazol. Első helyen a gyorsasági felkészülés állt idén, hogyan tudtál átállni, hogy sikerült felépíteni ezt a kívülről tökéletesnek látszó pályát?

„Igen, körülbelül másfél hete tudtam meg, hogy utazok Romániába, mivel a gyorsasági keretbe nem kerültem be a rangsoroló második helyemmel. Bauer Gyula maraton szövetségi kapitánytól kaptam lehetőséget utónevezéssel, hiszen korábban a síkvíz miatt visszamondtam a maratoni indulásom. Az idő szűkében sokat nem tudtam rá készülni, így voltak félelmeim. Bár tudom, hogy jó az állóképességem, de azért egy 500 méterhez képest erős váltás volt ez a közel 12 kilométer futószakaszokkal, a majdnem 40 fokkal megspékelve.”

A címvédő Matkovics Lili Sárával végig együtt haladtatok az élen, az utolsó futó szakasznál pedig egy kicsit úgy látszott, hogy Sára jött ki jobban, a fordulónál azonban újra elé tudtál kerülni. Volt valamilyen megbeszélt taktikátok vagy a futam közben alakult? 

„Nagyon jó volt Sárával menni, sokat eveztünk már együtt versenyeken is. Megbeszéltük, hogy segítjük egymást, össze tudtunk dolgozni, nem hátráltattuk a másikat és sikerült a táv elején szerencsére lerázni a többieket is. Az utolsó beszállásnál véletlenül a térdeplő elé térdeltem, itt vesztettem pár másodpercet, de szerencsére vissza tudtam hozni és utolértem Sárát. Nagyon örülök ennek a címnek, szeretem a maratont, szeretnék a második válogatón is rajthoz állni majd.

Vasárnap a debütáló, női párosban is rajthoz állsz Kisbán Zsófival, hogyan készültök erre?

„Egyszer nagyon régen párosoztunk már és néhány napja döntöttük el, hogy indulunk. Ma próbáltuk ki a futószakaszt és állítjuk be a párost. Ezen kívül ma pihenő volt és holnap reggel rajtolunk.

Együttműködő partnereink

Kovács Katalin Nemzeti Kajak-kenu Akadémia
Kovács Katalin Nemzeti Kajak-kenu Akadémia
Kovács Katalin Nemzeti Kajak-kenu Akadémia
Kovács Katalin Nemzeti Kajak-kenu Akadémia
Kovács Katalin Nemzeti Kajak-kenu Akadémia
Kovács Katalin Nemzeti Kajak-kenu Akadémia
Kovács Katalin Nemzeti Kajak-kenu Akadémia
Kovács Katalin Nemzeti Kajak-kenu Akadémia
Kovács Katalin Nemzeti Kajak-kenu Akadémia
Kovács Katalin Nemzeti Kajak-kenu Akadémia
Kovács Katalin Nemzeti Kajak-kenu Akadémia
Kovács Katalin Nemzeti Kajak-kenu Akadémia