Tanintézmények
Általános- és középiskola
Kápolnásnyéki Vörösmarty Mihály Általános Iskola és Gimnázium
Együttműködés: 2020-tól
A program: az iskola az első évfolyamtól felmenő rendszerben indít kajak-kenu osztályokat az alsós évfolyamokban. A testnevelés órák mellett délutáni sportfoglalkozás keretében sajátítják el a gyerekek a sportágspecifikus alapképzést. Akadémiánk folyamatos kapcsolatot tart fenn a tanintézménnyel, amely előtérbe helyezi a sportolók időbeosztását, sportolási lehetőségeit, ugyanakkor Akadémiánk folyamatosan nyomon követi a tanulók tanulmányi eredményeit. A kajak-kenu sportosztályos tanulók sportági óráit középfokú kajak-kenu edzői végzettséggel rendelkező tanárok vezetik. A kápolnásnyéki iskola az általános iskolától kezdve a gimnáziumig bezárólag biztosítja az oktatást a sportolók számára. Az iskola tanulója volt az olimpiai ezüstérmes kajakos Tóth Dávid, a világbajnok kenus, Lakatos Zsanett, az U23-as világbajnok kajakozó, Nemes Réka, valamint az ifjúsági Európa-bajnoki bronzérmes kajakozó, Kövesdi Patrik. Elhelyezés: Akadémiánk sukorói kollégiumában.
Sportiskolává minősülés folyamatban van.
Székesfehérvári Vörösmarty Mihály Általános Iskola
Együttműködés: 2021-től
A program: az iskola az első évfolyamtól felmenő rendszerben indít kajak-kenu osztályokat az alsós évfolyamon. A testnevelés órák mellett délutáni sportfoglalkozás keretében sajátítják el a gyerekek a sportágspecifikus alapképzést. Akadémiánk folyamatos kapcsolatot tart fenn a tanintézménnyel, amely előtérbe helyezi a sportolók időbeosztását, sportolási lehetőségeit, ugyanakkor Akadémiánk folyamatosan nyomon követi a tanulók tanulmányi eredményeit. A kajak-kenu sportosztályos tanulók sportági óráit középfokú kajak-kenu edzői végzettséggel rendelkező tanárok vezetik. A székesfehérvári önkormányzattal történt egyeztetések szerint folyamatban van
Sportiskolává minősülés folyamatban van.
Székesfehérvári Kodolányi János Gimnázium és Szakgimnázium
Együttműködés: 2023-tól
A Kodolányi János Gimnázium a Kodolányi János Egyetem által fenntartott köznevelési intézmény, Székesfehérvár egyik legrugalmasabb köznevelési intézménye, amely ideális környezetben, zöldövezetben fogadja tanulóit. Az iskola a 2011-2012-es tanévtől kezdve 8 osztályos gimnáziumi képzés szerint működik, 2013 szeptemberétől pedig köznevelési típusú sportiskolai osztályt indított. Az intézmény a sportegyesületekben, így Akadémiánkon leigazolt élsportolókat fogadja a sportiskolai osztályaiba. Elhelyezés: Akadémiánk sukorói kollégiumában, valamint a Székesfehérvári József Attila Középiskolai Kollégium (fiúk), illetve a a Székesfehérvári Nemes Nagy Ágnes Kollégium (lányok) intézményekben.
Felsőoktatás
Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem
Együttműködés: 2021-től
Az 1925-ben alapított intézmény, a korábbi Testnevelési Főiskola (TF) a 2021-es modellváltást követően a 100 éves jubileum felé közeledve, kihasználva az új lehetőségeket, múltjához méltó éveket kíván élni. A magyar sportélet legmeghatározóbb egyetemén 2017-ben újra indult a kajak-kenu szakedzői képzés. A Magyart Testnevelési és Sporttudományi Egyetem (MTSE), a Magyar Kajak-Kenu Szövetség és a Kovács Katalin Nemzeti Kajak-Kenu Akadémia 2021-ben írt alá háromoldalú együttműködési megállapodást. A kontraktus értelmében Akadémiánk az MTSE gyakorlati edzőképzési bázisaként is működik a jövőben, az egyetem hallgatói az akadémiai edzők mellett hospitálhatnak, gyerekcsoportjaink mellett sajátíthatják el a szakmai alapokat. Emellett a szerződés keretén belül az Akadémia kapcsolódik a Társadalomtudományi tanszék szociológiai munkájához is, egy speciális együttműködés keretében az edzők és a versenyzők részt vesznek a kutatásban és a felmérésekben.
Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar
Együttműködés: 2023-tól
Az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kara (AMK) 2014 július elsején alakult meg két székesfehérvári székhelyű intézmény, az Óbudai Egyetem Alba Regia Egyetemi Központja, valamint a Nyugat-magyarországi Egyetem Geoinformatikai Karának egyesülésével. Elhelyezés: Akadémiánk sukorói kollégiumában, illetve az Óbudai Egyetem Geo Kollégiumában.
Akadémiák és sportági szakszövetségek
Magyar Sí Szövetség
Együttműködés: 2023-tól
A Magyar Sí Szövetség (MSíSz) 1913-ban alakult, magyar nemzeti sportszövetségek közül kilencedikként alapították a hazai sísport szerelmesei a sportáög összefogására. Az MSíSZ egyike volt annak a tizenhat nemzeti síszövetségnek, amelyek 1924-ben megalapították a Nemzetközi Sí Szövetséget (FIS).
Akadémiánk és a Szövetség között megkötött együttműködésnek köszönhetően a jövőben összekapcsolódik a sí és a kajak-kenu sport. Ennek révén akadémistáink a téli felkészülés során egyedülálló lehetőségekhez juthatnak.
Fehervar Hockey Academy 19
Együttműködés: 2023-tól
A jégkorong sportágban 2021 tavaszán kezdődtek el az államilag elismert sportakadmiai akkreditációs folyamatok, melynek köszönhetően még 2021-ben megkötötték a keretmegállapodást a Fehervar Hockey Academy 19-el (FEHA19) is. A jégkorong akadémia kiemelt központ, hiszen a sportághoz tartozó Módszertani Központ is Székesfehérváron működik. Akadémiánk és a FEHA19 között 2023-ban jött létre az együttműködés, melynek értelmében a két utánpótlásnevelő központ egymás segítségére lehet sportszakmai és sporttudományos kérdésekben is.
Kozma István Magyar Birkózó Akadémia
Együttműködés: 2023-tól
A Kozma István Magyar Birkózó Akadémia (KIMBA) létrehozásának célja, hogy benne helyet biztosítson a kiemelkedő képességű fiataloknak céljaik elérésében, valamint a szervezet mintául szolgálhat bármely birkózóklub számára működésében, szervezettségében és eredményességében. A KIMBA és Akadémiánk között megkötött szerződés értelmében a felek együttműködnek közös módszertani programok megvalósításában a kondicionális képességfejlesztés, a prevenció és a rehabilitáció területén. A közös kutatások és felmérések anyagait, eredményeit az akadémiai Módszertani Szemlékben, edzőképzésen és sportszakmai konferenciákon ismertetik.